KAIP IŠSIRINKTI SUPĄ?

Kaip išsirinkti irklentę (SUP – stand up paddling)?

 

    Sparčiai populiarėjant irklenčių sportui atsiranda vis daugiau SUP lentų modelių, modifikacijų bei technologijų. Todėl beveik visiems, norintiems įsigyti SUP, kyla didelis klausimas - kokios irklentės man reikia??? Pabandysime paprastai ir kuo trumpiau paaiškinti kaip vis dėl to išsirinkti tinkamą SUP. Pagal pagaminimo technologiją, SUP skirstomos į 2 pagrindines kategorijas:

 

  1.    KIETOS - pagamintos iš stiklo audinio, anglies pluošto, kevlaro. Kadangi šios lentos yra gana didelės - apie 3m ilgio, todėl rekomenduojamos tiems, kas planuoja SUP laikyti vienoje vietoje (sodyboje, bazėje ar tiesiog gyvena prie vandens telkinio, kur planuoja plaukioti).Taip pat jos labiau tinka tiems, kas planuoja dažniau plaukioti jūroje, bangose. Kietos lentos tokiose sąlygose yra stabilesnės. Taip pat kietos lentos dažniausiai naudojamos lenktynėse.

 

  1.   PRIPUČIAMOS - pagamintos iš specialios medžiagos, ir pagal technologijas, kurios leidžia  šias lentas pripūsti iki 1ATM (15 psi) slėgio. Tiek pripūsta lenta yra pakankamai standi ir savo savybėmis nedaug nusileidžia kietoms. Be to nepripūstos šios lentos telpa į vidutinio dydžio kuprinę, sveria 7-12 kg. (panašiai sveria ir kietos lentos). Tai leidžia šias lentas lengvai transportuoti tiek automobiliu tiek lėktuvais. Dėl šių savybių pripučiamos SUP yra geriausias pasirinkimas visiems, kas neplanuoja siekti sportinių aukštumų lenktyniaudami ar naudoti lentą išimtinai bangose.

 Tiek kietos tiek pripučiamos SUP, pagal panaudojimo specifiką dar skirstomos į keletą kategorijų:

 

  1.    ALLROUND– universalios ir pačios populiariausios irklentės skirtos ir pradedantiesiems ir pažengusiems, vyrams, moterims ir vaikams. Labai stabilios, tinka tiek lygiam tiek banguotam vandeniui. Kainuoja nuo 800 iki 1200 eur priklausomai nuo technologijos. 

  2.   TOURING (Cruising) - labia populiarios irklentės skirtos plaukti tolimesnius atstumus lygiu ar šiek tiek banguotu vandeniu (ežerai, upės), turi krepšio tvirtinimo galimybę. Nuo ALLROUND skiriasi forma -turi smailesnį priekį kas leidžia pasiekti didesnį greitį,  bei didesnį tūrį kas leidžia su savim pasiimti nedidelį krovinį.  

  3.   WAVE - lentos skirtos plaukioti bangose. Renkasi labiau patyrę sportininkai ir planuojantys daugiausiai plaukioti jūroje. Tai mažesnio tūrio, labai manevringos lentos, su kuriomis išmokti plaukti reikės daugiau praktikos. Pradedantiesiems, kurie planuoja plaukti jūroje rekomenduojame ALLROUND modelius, kurios galima naudoti ir lygiame vandenyje ir bangose. Gerai įvaldžius šias lentas, galima pereiti prie WAVE. 

  4.  RACING (lenktyninės)- skirtos ambicingiems sportininkams dalyvaujantiems lenktynėse. Tai brangios (2500 eur), lengvos ir labai greitos lentos. Jos yra gerokai siauresnės nei kiti modeliai, todėl ne tokios stabilios . Greitis ir lygus vanduo yra šių lentų stichija.   

 

Beveik visos kietos ir kai kurios pripučiamos SUP turi galimybę tvirtinti burę, todėl jas galima puikiai naudoti ir kaip burlentes. 

Atsiprašome už nepatogumus.

Kartokite paiešką