JĖGOS AITVARAI

Pirmieji jėgos aitvarai (kaitai) Lietuvoje pasirodė 2000 metais. Tai buvo tikras lūžis vandens sportuose ir per keletą metų kaitavimas tapo vienu populiariausių užsiėmimų ekstremalaus sporto mėgėjų tarpe. Pirmieji jėgos aitvarai buvo nebuvo labai saugūs, todėl kaitavimas ne iš karto tapo masiniu visiems prieinamu užsiėmimu koks jis yra dabar. Per paskutinius 10 metų jėgos atvarų saugumo sistemos buvo labai ištobulintos, valdymas nepalyginamai pagerintas. Kaitavimas vis dar laikomas ekstremaliu sportu, tačiau praėję keletos dienų apmokymo kursą su kvalifikuotu instruktorium, dauguma jau gali savarankiškai ir pakankamai saugiau tobulinti savo įgūdžius.

Kaip išsirinkti jėgos aitvarą?

Jėgos aitvarai skirstomi į kelias kategorijas:

1. FREERIDE - tai kaitai skirti tiesiog smagiam pasiplaukiojimui. Jie saugūs, stabilūs, skirti naudoti labai plačiame vėjo diapazone tiek lygiame vandenyje tiek ir bangose. 95% pradedančiūjų kaituotojų renkasi būtent šios kategorijos jėgos aitvarus. Šiai kategorijai priskiriami CABRINHA gamintojo SWITCHBLADE ir MOTO modeliai, o CRAZYFLY gamintojo SCULP modelis. Mes rekomenduojame CABRINHA Switchblade, kuris puikiai tinka tiek pradedantiesiems tiek pažengusiems kaituotojams. 

2. FREESTYLE- kaitai skirti įvairiems triukams atlikti. Šie jėgos aitvarai yra staigesni, jautresnio valdymo ir skirti pažengusiems kaituotojams siekiantiems sportinių aukštumų. Freestyle kategorijai priskiriamas CABRINHA FX modelis.

3. WAVE- tai kaitai skirti plaukimui bangose. Jie pasižymi tuo, kad yra labai lengvai ir intuityviai valdomi ir visiškai "netrugdo" atlikti manevrus ant bangos. Vienas iš geriausių bei populiariausių Pasaulyje wave kategorijos kaitas yra Cabrinha DRIFTER. Daugelis renkasi mažo dydžio 5-6m Drifter modelį kaip stipraus vėjo kaitą, nes nėra per staigus ir turi didelį galios reguliavimo diapazoną.

Aktyvūs filtrai